Австралиецът Джон Милман осъществи впечатляващ обрат срещу американеца Томи Пол и се класира за полуфиналите на турнира на твърда настилка в Нур-Султан, Казахстан. Поставеният под номер 4 в схемата Милман спечели с 6:7(5), 6:4, 7:6(5), като на два пъти изоставаше с пробив в третия сет, спаси два мачбола при 5:3 гейма за Пол и сервис на американеца и обърна от 0:5 до 7:5 точки в тайбрека. В полуфиналите Милман ще играе с друг американец - Франсис Тиафо.

Тиафо победи със 7:6(5), 5:7, 7:5 Егор Герасимов от Беларус, като също като Милман трябваше да наваксва пробив в третия сет. Доста по-лесно бе за другите двама полуфиналисти в горната част на схемата. Поставеният под номер 3 Андриан Манарино от Франция спечели с 6:1, 6:4 срещу американеца МакКензи МакДоналд, докато квалификантът Емил Руусувуори от Финландия разгроми представителя на домакините от Казахстан Михаил Кукушкин с 6:3, 6:1 за 83 минути.