Водачът в схемата Стефанос Циципас (Гърция) направи неуспешен старт на сезона си на трева.

Циципас отпадна във втория кръг на турнира в Хертогенбош (Холандия) с награден фонд 635 750 евро след поражение от Николас Хари (Чили) с 4:6, 6:3, 4:6 след два часа на корта.

Двамата си размениха по един сет след ранни пробиви, а в решителната трета част тенисистът от Гърция пропусна общо три възможности за брейк в петия и в седмия гейм, а при 4:5 той загуби подаването си, а с това и мача.

Друг чилиец Кристиан Гарин също се класира за четвъртфиналите след победа над представителя на домакините Робин Хаазе със 7:5, 7:5. Южноамериканецът изоставаше с пробив и в двата сета, но стигна до обрат.

Следващият съперник на Гарин ще бъде номер 2 в схемата Борна Чорич (Хърватия).

Французинът Адриан Манарино също продължава напред след победа над поставения под номер 4 испански ветеран Фернандо Вердаско с 1:6, 6:3, 6:4.

За място на полуфиналите той ще се изправи срещу вицешампиона в турнира през 2015 година и пети поставен Давид Гофен (Белгия). Гофен днес елиминира друг французин Пиер-Юг Ербер с 6:3, 7:5, като навакса пасив от 1:3 гейма във втория сет./БТА