Защитаващият титлата си Новак Джокович (Сърбия) отпадна във втория кръг на турнира на червени кортове от сериите "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд 4,09 милиона евро.

Номер 1 в световната ранглиста Джокович загуби от Иржи Весели (Чехия) с 4:6, 6:2, 4:6 за 2:06 часа.

За Джокович това е втора загуба за сезона, след като в края на февруари на турнира в Дубай се отказа след края на първия сет срещу Фелисиано Лопес (Испания) заради заради очна инфекция.

Сърбинът прекъсна серията си от 22 поредни победи на турнирите от сериите "Мастърс".
Чехът, който е 55-и в световната ранглиста, направи пробив за 5:4, който му беше достатъчен, за да вземе първия сет.

Във втората част Джокович подобри играта си. След 2:2 той спечели четири поредни гейма и изравни резултата.

В началото на решителния трети сет двамата си размениха по един пробив. Весели отново взе подаването на Джокович за 2:1, след което поведе с 3:1.

Сърбинът спаси мачбол в осмия гейм при 5:3 за Весели. След това 22-годишният чех спечели собственото си подаване и така стигна до крайния успех.

За Весели това е първа победа срещу тенисист от топ 10 в ранглистата на АТП.
Чехът ще играе в третия кръг с победителя от мача между Гаел Монфис (Франция) и Паоло Лоренци (Италия).

Номер 10 в схемата Милош Раонич (Канада) се класира за третия кръг след успех над Пабло Куевас (Уругвай) със 7:5, 2:6, 7:6(5) за 2:35 часа.

Давид Гофен (Белгия), 11-и в схемата, отстрани Фернандо Вердаско (Испания) със 7:6(2), 2:6, 7:6(1)./БТА