Испанецът Фернандо Вердаско се класира за втория кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Седмият в схемата Фернандо разби руснака Игор Куницин с 6:4, 6:2, 6:2. 26-годишният испанец, осминафиналист през последните три сезона, доминираше напълно, като пласира 31 печеливши удара. Той проби по два пъти подаването на съперника си във всеки сет, за да триумфира след 1:55 час игра. Във втория кръг Вердаско очаква победителя от мача между Флоран Сера (Франция) и Майкъл Ръсел (САЩ).

Номер 18 Сам Куиъри (САЩ) отпадна на старта след поражение от сънародника си Роби Джинепри с 6:4, 6:7(3), 4:6, 2:6. 22-годишният Куиъри пласира 14 аса и 45 печеливши удара, но отпадна в първия кръг на "Ролан Гарос" за четвърта поредна година. Осминафиналистът от 2008 година Джинепри ще срещне във втория кръг спечелилия мача между Потито Стараче (Италия) и Иля Марченко (Украйна).

Друг от поставените Хуан Монако (Аржентина) също напусна надпреварата. 26-ият в схемата Монако, осминафиналист от 2007 година, отпадна след загуба с 6:7(8), 6:3, 5:7, 3:6 от квалификанта и дебютант в основната схема Грега Земля (Словения) след 3 часа игра. Следващият съперник на Земля ще бъде руснакът Теймураз Габашвили, който разби Даниел Кьолерер (Австрия) с 6:2, 6:2, 6:1.

Номер 22 Юрген Мелцер (Австрия) се справи с израелеца Дуди Села със 7:5, 6:2, 6:4 и във втория кръг ще играе срещу представителя на домакините Никола Маю, който отнесе Миша Зверев от Германия с 6:1, 6:2, 6:4. Любопитното е, че 28-годишният Маю за първи път премина първия кръг на "Ролан Гарос" при осмото си участие.