Маркос Багдатис спаси мачбол и победи номер 1 в схемата Иво Карлович в среща от втория кръг на международния турнир по тенис в Загреб (Хърватия) с награден фонд 439405 долара.

Багдатис стигна до успех над представителя на домакините с 3:6, 7:6(5), 7:6(7) след близо два часа игра и се класира за четвъртфиналите.

Карлович, който никога не е печелил турнира, наниза 26 аса и записа 83 процента първи сервис, но загуби срещата. Багдатис триумфира в Загреб през 2007-а година.

Карлович сервираше за мача при 6:5 в тайбрека на третия сет, но Багдатис успя да направи обрат до 9:7 и да спечели мача.

"Не беше лесно. Очаквах повече от себе си. Имах мачбол, но не успях", каза след мача Карлович.

На четвъртфиналите Багдатис ще играе с шампиона от 2012-а година Михаил Южни. Друг бивш шампион Иван Додиг (Хърватия) отстрани сънародника си Мате Делич с 6:2, 6:3.

Додиг, който спечели титлата през 2011-а година, победи след 57 минути игра, след като загуби само седем точки при свой сервис./БТА