Стефанос Циципас се класира за третия кръг на тенис турнира във Вашингтон след успех над Томи Пол в два сета – в отделните части 6-3, 7-5 за около 1 часа и 30 минути игра.

Гъркът се нуждаеше от само един пробив в първия сет, за да поведе в резултата, но във втората част предстоеше истинска битка. Представителят на домакините бе този, който стигна първи до брейк, и то за 5-3, но впоследствие загуби подаването си при собствен сервис за 1-1 сета. Това, сякаш, срина психически американеца, който сдаде и следващите три гейма, а с това и мача на своя гръцки съперник.

Така Циципас, макар и трудно, стигна до трети кръг, където ще се изправи срещу австралиеца Джордан Томпсън, надиграл в три тежки сета Ян-Ленард Щруф от Германия. Напред продължават още Джон Иснър, Феликс Оже Алиасим, Милош Раонич, Питър Гойовчик, Ник Кирьос и Йошихито Нишиока, отстранил Давид Гофен. /БГНЕС