Умореният Джон Иснър от САЩ отпадна във втория кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Поставеният под номер 23 Иснър загуби с 0:6, 3:6, 2:6 от холандеца Тимо Де Бакер след само 73 минути игра.

Американецът не успя да окаже съпротива след историческия мач от първия кръг срещу Никола Маю от Франция, който се проточи три дни и снощи завърши при 70:68 гейма в петия сет след общо рекордните 11,05 часа игрово време.

Любопитното е, че Иснър, който наниза 112 аса срещу Маю, днес не успя да спечели нито една директна точка от сервис.

Де Бакер допусна само 5 непредизвикани грешки в двубоя срещу 31 на съперника си. Той пласира 11 аса и общо 25 печеливши удара.

21-годишният холандец ще срещне победителя от мача между Михаил Южний (Русия) и Пол-Анри Матийо (Франция) в третия кръг.