Александър Лазаров спечели титлата на двойки на турнира по тенис за мъже в Куртя де Арджеш. В събота вечер българинът и неговият румънски съотборник Калин Манда победиха с 6:4, 6:4 изцяло домакинската двойка Петру-Александру Лунчану и Стефан Палоси.

Лазаров и Манда спечелиха подаването на съперниците си в петия гейм за 3:2, но Лунчану и Палоси върнаха пробива за 4:4. Българо-румънската двойка обаче спечели нов пробив в края и завърши сета с победа.

Втората част бе идентична. Лазаров и Манда поведоха с 2:1 с пробив и Лунчану и Палоси го върнаха моментално с 2:2, но българинът и румънецът стигнаха до нов брейк в седмия гейм за 4:3. Лазаров и Манда взеха следващите си две подавания и сложиха край на мача след час и 14 минути игра.

По-рано през деня Лазаров отпадна на сингъл с 6:4, 0:6, 2:6 срещу лидера в схемата Ернан Казанова от Аржентина.