Световният номер 9 Доминик Тийм се класира за полуфиналите на тенис турнира от сериите „ATP 500” в Барселона. На четвъртфиналите поставеният под номер 4 в схемата победи категорично японеца Юичи Сугита с 6:1, 6:2 за само 52 минути игра.

Интересното е, че намиращият се на 91-о място в световната ранглиста японец успя да реализира ранни пробиви и двата сета, но впоследствие не съумя да задържи аванса си.

Сугита спечели откриващия гейм на мача, но след това Тийм взе категорично следващите шест и затвори сета след 6-1 в своя полза. В началото на втората част японецът спечели подаването си, а след това реализира и пробив за 2-0. И тук обаче последва страховита серия на австриеца, който отново записа шест поредни гейма на своята сметка за крайното 6:2.

На полуфиналите Доминик Тийм ще спори с победителя от сблъсъка между водача в схемата Анди Мъри и испанеца Алберт Рамос-Виньолас. /БГНЕС