Франсис Тиафо и Себастиан Баес ще спорят за титлата на турнира по тенис на червени кортове в Ещорил с награден фонд 534 555 долара. Двубоят в португалския град ще може да наблюдавате пряко по MAX Sport 2 от 17:30 часа днес.

Тиафо отстрани на полуфиналите сънародника си Себастиан Корда с 4:6, 7:6(2), 6:4 за близо три часа игра. Преди сблъсъка със сина на чешката легенда Петер Корда, американецът отстрани един от специалистите на червено – Алехандро Давидович Фокина, играл финал на Мастърса в Монте Карло.

В другия полуфинал Себастиан Баес елиминира защитаващия титлата си Алберт Рамос с 6:3, 6:7(7), 6:0 за 2:35 часа. 21-годишният Баес ще се опита утре срещу Тиафо да спечели първа титла в кариерата си в едва втория си финал на турнир от ATP.

Аржентинецът спечели след три сета в три от четирите си мача в надпреварата. Срещу Рамос Баес пропиля два мачбола в тайбрека на втората част, но доминираше изцяло в решителния сет и не загуби нито един гейм, завъртайки „геврек“ на съперника си.