Талон Грийкспор спечели титлата от турнира по тенис на трева в Хертогенбош (Нидерландия) с награден фонд 673 хиляди евро. Поставеният под номер 6 представител на домакините се наложи след обрат с 6:7 (4), 7:6 (3), 6:3 срещу Джордън Томпсън.

Противниците размениха по един пробив в първия сет, след който напред излезе австралиецът. Във втората част ситуацията беше подобна, но този път краен победител стана Грийкспор, заемащ 38-мо място в световната ранглиста.

Нидерландският тенисист спечели подаването на своя съперник за 4:2 в последния сет и триумфира при първия си мачбол след 2 часа и 37 минути.

26-годишният Талон Грийкспор завоюва втора титла от турнирите на АТП в своята кариера и първа на тревна настилка.

Джордън Томпсън загуби втори финал в Хертогенбош. През 2019 година австралиецът отстъпи в два сета срещу французина Адриан Манарино.