Младата българска тенис надежда Иван Иванов продължава да впечатлява с изключителното си представяне на международната сцена. На 15 години той се класира за финала на сингъл на турнира от ITF „K&D Cup 2024" с награден фонд от 15 хиляди долара, който се провежда на кортовете на ТК „Диана" в София.

В полуфиналите Иванов демонстрира страхотна форма и се наложи над №4 в схемата, италианеца Мариано Тамаро, с резултат 6:3, 7:5. Срещата продължи 2 часа и 2 минути, а българинът записа четвърта поредна победа на турнира при само един загубен сет. Иванов показа отличен характер, като се справи със сетбол при 3:5 втората част и обърна резултата до 7:5.

В спор за титлата Иван Иванов ще се изправи срещу победителя от мача между друг българин – Александър Василев (17 г.) и Франко Риберо от Аржентина.