Джак Сок продължава впечатляващото си представяне през 2017 година и вече е на осминафинал на Мастърс турнира в Маями. В мач от третия кръг представителят на домакините победи Иржи Весели с 6:3, 7:6(0).

Единствен пробив в първия сет реши неговия изход. Във втората част Весели повиши нивото си и при 5:3 сервираше за спечелване на сета, но Сок направи рибрейк и стигна до тайбрек, в който бе перфектен и след час и 39 минути сложи край на двубоя.

Весели с впечатляващ "хот-дог" уинър срещу Сок

По този начин Сок записа своята 17-а победа през сезона като по този показател изравни други трима на върха по победи - Григор Димитров, Жо-Вилфрид Цонга и Доминик Тийм.

Димитров и Тийм обаче отпаднаха в Маями, а Цонга не участва заради раждането на първото си дете. Така Сок ще има възможност да излезе еднолично начело в тази класация. За целта той ще трябва да победи квалификантът Джаред Доналдсън, който стигна до този етап след отказ заради контузия на Милош Раонич.