Шведът Робин Сьодерлинг победи с 6-4, 6-4, 6-2 хърватина Марин Чилич в мач от четвъртия кръг на Ролан Гарос, като така се класира за четвъртфиналите на турнира където, че срещне победилия го на финала миналата година Роджър Федерер.

Поставеният под номер пет в основната схема, Сьодерлинг, който миналата година надигра Рафаел Надал, което е и единствената загуба на испанеца на Ролан Гарос, игра отлично при сервиса на противника си пробивайки го цели седем пъти.

Той успя да овладее нервите си в ключови моменти от мача си срещу Чилич, който досега не бе стигал до четвъртия кръг. Сьодерлинг явно не бе в настроение да се задържи дълго време на корта и завърши мача за един час и 40 минути, след като форхенд на хърватина излезе в аут.

На четвъртфиналите Сьодерлинг ще срещне световния номер 1 Роджър Федерер в мач - повторение на финала през миналата година, когато швейцарецът надделя категорично.