Робин Сьодерлинг н Николай Давиденко постигнаха двусетови победи в мачовете си от осминафиналите на турнира в зала във Валенсия и се класираха за следващия кръг.

Поставеният под номер 6 в основната схема Давиденко победи аржентинския ветеран Хуан Игнасио Чела със 7-6(0), 6-2 за час и 35 минути.

И двамата тенисисти показаха колебания при собствен сервис, като зрителите на двубоя станаха свидетели на общо десет пробива, но в крайна сметка руският тенисист постигна втората си победа от осем мача срещу Чела и ще срещне на четвъртфиналите французина Жил Симон.

Световният номер 5 и поставен под номер 2 в основната схема Робин Сьодерлинг надигра испанеца Даниел Химено-Травер с 6-2, 6-3 за час и 2 минути.

Сьодерлинг загуби само осем точки на свой сервис и не допусна пробив, а от своя страна реализира три. В следващия кръг шведът ще се изправи срещу победителя от двубоя между Гаел Монфис и Станислас Вавринка.