Яник Синер записа втора поредна трисетова победа и намери място сред четвъртфиналистите на тазгодишната АТР 500 надпревара в Хале. Той надигра друг италианец - Лоренцо Сонего, с 6:7 (4), 6:4, 6:4. Световният №9 загуби драматично откриващата част, но въпреки това проби сред първите осем, след като направи същото и преди седмица в Хертогенбош.

В битка за класиране на полуфиналите в Хале му предстои да премери сили с Ян-Ленард Щруф или Александър Бублик.

В първия сет и двамата пропуснаха по няколко шанса за пробив, накрая се стигна до тайбрек. Той също бе много оспорван, но Сонего показа повече хладнокръвие и завърши сета със серия от три безответни точки, надделявайки със 7:6 (4).

Световният №39 можеше да направи огромна крачка към победата, но при 1-0 във втория сет пропиля две възможности за пробив. Тези пропуснати шансове му струваха скъпо, тъй като малко след това Синер реализира брейк, който затвърди за 4-2. Макар да пропусна три поредни сетбола в деветия гейм, четвъртият поставен запази самообладание и завърши сета със сервис гейм на нула за 6:4.

Заключителната част се разви по аналогичен начин – Сонего отново пропусна точка за пробив във втория гейм, като първият брейк отново бе в актива на Синер и той направи резултата 5-3 в своя полза. Световният №9 не пропусна шанса да сервира за мача и триумфира с 6:7 (4), 6:4, 6:4 след малко под 3 часа игра.