Защитаващият титлата си Анди Мъри се класира за четвъртия кръг на тенис турнира от сериите Мастърс в Маями, след като надигра Фелисиано Лопес в два сета. Шотландецът се нуждаеше от час и 13 минути, за да продължи перфектната си серия срещу испанеца (9 победи от 9 мача) с 6:4, 6:1.

Световният номер 6 започна мача много силно и още в първия гейм реализира пробив, като не позволи на съперника да вземе и точка. В следващия Мъри обаче притесни всичките си фенове, като след едно разиграване се хвана за кръста, очевидно изпитвайки болка. Британецът загуби подаването си този гейм, макар да отрази две точки за пробив, но болките бързо отшумяха и той отново проби Лопес за 3:2.

В следващите три сервис гейма шампионът загуби само 1 точка и лесно дръпна в резултата с 1:0 сета.

Втората част бе белязана от нови проблеми с гърба, но този път за Фелисиано Лопес. Испанецът видимо изпитваше трудности да се задържи в разиграванията и Мъри набързо приключи срещата.

В следващия кръг Мъри ще се изправи срещу французина Жо-Вилфред Цонга.