Испанската звезда Карлос Алкарас продължава да бъде извън корта заради контузия, но междувременно се оказа в центъра на сериозен скандал след изумителни коментари от страна на официално лице от Италианската тенис федерация. Седемкратният шампион от Големия шлем отсъства от тура, откакто получи травма в дясната китка по време на победата си в първия кръг на турнира в Барселона през април.
Карлос Алкарас спечели наградата "Лауреус"
Според информацията, вторият в световната ранглиста страда от теносиновит — възпаление на сухожилното влагалище на китката. Поради здравословните си проблеми той вече се оттегли от участие на турнира от сериите Мастърс в Синсинати, който започва в четвъртък, а под сериозно въпросително са и шансовете му за участие на US Open през 2026 година.
Въпреки физическите затруднения на 23-годишния тенисист, Джани Даниеле, който е главен лекар и председател на медицинската и антидопинговата комисия към Италианската тенис федерация, направи сензационни и непотвърдени твърдения по негов адрес. В интервю за италианския вестник la Repubblica той изрази съмнения относно контузията на испанеца и заяви, че той преживява вид психическа слабост. "Никога не е било напълно ясно каква контузия на китката претърпя Карлос", заяви Даниеле.
Подобни изказвания от висше медицинско лице предизвикаха сериозен отзвук в тенис средите, особено в момент, когато испанският феномен прави всичко възможно да се възстанови и да се завърне в игра за последния турнир от Големия шлем за годината.