Водачът в световната ранглиста Роджър Федерер (Швейцария) отпадна изненадващо във втория кръг на турнира от сериите Мастърс в парижката зала Берси с награден фонд 2,75 милиона евро.

Федерер загуби от представителя на домакините Жулиен Бенето с 6:3, 6:7(4), 4:6 след 1:55 час игра. Швейцарецът, който не е преминавал четвъртфиналите на турнира в предишните си шест участия, допусна прекалено много непредизвикани грешки и отново остана далеч от титлата.

След като не успя да достигне до нито една възможност за пробив в първите два сета, Бенето спечели подаването на съперника си в четвъртия гейм на третия сет, което се оказа решаващо за победата.

„Имах своите шансове, но ги пропуснах. Чувствам се добре физически и психически и бях готов да се представя добре тук. В този мач обаче изгубих ритъма от основната линия. В същото време той игра невероятно в края на мача. Жулиен излезе за победата и я постигна”, каза Федерер.

Следващият съперник на Бенето ще бъде 15-ият поставен Гаел Монфис (Франция), който надделя над квалификанта Давид Гез (Франция) с 6:4, 7:5.

Номер 4 в света Анди Мъри (Великобритания) се измъчи срещу Джеймс Блейк (САЩ), но все пак стигна до успеха с 6:3, 6:7(5), 7:6(4) след 2:13 часа игра.

Мъри, четвъртфиналист от последните две издания на надпреварата, наниза 21 аса, с което си помогна значително. Британецът ще играе в третия кръг срещу финалиста от 2004 година Радек Щепанек (Чехия). Номер 13 Щепанек постигна най-убедителната победа във втория кръг след 6:4, 6:0 срещу Виктор Тройцки (Сърбия) за 74 минути.

12-ият в схемата Марин Чилич (Хърватия) наниза 16 аса и отстрани квалификанта Лукаш Кубот (Полша) с 6:7(3), 6:4, 6:2. Чилич ще се изправи срещу седмия Фернандо Вердаско (Испания) за място на четвъртфиналите.

Срещи от втория кръг на турнира по тенис от сериите Мастърс с награден фонд 2,75 милиона долара:

Жулиен Бенето (Франция) - 1-Роджър Федерер (Швейцария) - 3:6, 7:6(4), 6:4

2-Рафаел Надал (Испания) - Николас Алмагро (Испания) - 3:6, 7:6(2), 7:5

3-Новак Джокович (Сърбия) - Хуан Монако (Аржентина) - 6:3, 7:5

4-Анди Мъри (Великобритания) - Джеймс Блейк (САЩ) - 6:3, 6:7(5), 7:6(4)

5-Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина) - Марат Сафин (Русия) - 6:4, 5:7, 6:4

9-Робин Сьодерлинг (Швеция) - Иво Карлович (Хърватия) - 6:4, 7:6(6)

10-Фернандо Гонсалес (Чили) - Джон Иснър (САЩ) - 7:5, 7:6(3)

12-Марин Чилич (Хърватия) - Лукаш Кубот (Полша) - 6:7(3), 6:4, 6:2