Водачът в схемата Даниил Медведев се класира за финал на турнира от сериите Мастърс 1000 в Торонто. Руснакът постигна категоричен успех над Джон Иснър след 6:2 и 6:2.

В битката за титлатата Медведев ще се изправи срещу сензацията Райли Опелка. Американецът отстрани третия поставен Стефанос Циципас - 6:7 (2), 7:6 (4), 6:4. Двубоят бе изключително драматичен. В първата част Циципас отрази две възможности за пробив в гейм №3, а след това двамата показаха стабилна игра при подаванията си и победителят бе определен в тайбрек. В него Циципас тотално доминираше и поведе в резултата.

Вторият сет също бе оспорван, а единствено Опелка получи една възможност за пробив, от която не се възползва. Все пак този път той ликува в тайбрека на 4 и изравни.

Решителната трета част бе равностойна до 3:3, когато Циципас загуби подаването си и Опелка не допусна изненада до края, което му донесе успех с 6:4.