Номер две в света Роджър Федерер отмъсти на Радек Щепанек за миналогодишната си загуба от чеха в Рим и се класира за четвъртфиналите на тазгодишното издание на надпреварата от сериите "Мастърс" във Вечния град.

Швейцарският тенисист имаше нужда само от час и осем минути за да победи Щепанек с 6-4, 6-1 и да вземе реванш за загубата в Топ 8 на "Рим Мастърс" през миналата година. 27-годишният "ФедЕкспрес", който игра финал на "Мастърс"-а в Рим през 2003 и 2006 година, ще срещне победителя от мача Жил Симон - Миша Зверев в битка за място на полуфиналите.

Федерер продължава да търси първа титла от началото на сезона. Младата аржентинска звезда Хуан Мартин Дел Потро също продължава напред, след като петият в схемата срази швейцареца Станислас Вавринка с 6-2, 6-7 (5/7), 6-3.