Четирикратният шампион Рафаел Надал (Испания) се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис.

Поставеният под номер 2 Надал победи сънародника си Николас Алмагро със 7:6(2), 7:6(3), 6:4 след 2:35 часа игра.

Двубоят започна отлично за 19-ия в схемата Алмагро, който проби рано и поведе с 3:0. Надал обаче успя бързо да изравни, след което се стигна до тайбрек, в който вторият в световната ранглиста даде само две точки на съперника си.

Във втория сет двамата бяха стабилни при собствените си подавания и отново се стигна до тайбрек. Надал пак доминираше изцяло и този път даде само три точки на Алмагро.

Двубоят продължи равностойно и в третия сет, но в деветия гейм тореадорът от Майорка проби, след което затвори мача при собственото си подаване.

Надал, който пласира 34 печеливши удара в мача, очаква на полуфиналите победителя от срещата между Новак Джокович (Сърбия) и Юрген Мелцер (Австрия).

Ако испанецът, който утре навършва 24 години, спечели "Ролан Гарос", ще се изкачи на върха на световната ранглиста.