Водачът в схемата и номер 2 в света Рафаел Надал (Испания) се класира за полуфиналите на мъжката схема на турнира по тенис в китайската столица Пекин с награден фонд 2.1 милиона долара.

В среща между двамата бивши номер 1 в света Надал победи Марат Сафин (Русия) с 6:3, 6:1 за 77 минути.

Надал направи общо четири пробива в мача, а в първия сет поведе с 3:0 и спечели с 6:3.

Във втората част испанецът загуби само един гейм, след като направи три пробива.

Шампионът от 2005 година Рафаел Надал бе извън игра от средата на септември заради разтежение на коремен мускул, което получи на Откритото първенство на САЩ.

Миналата година в Пекин през август Надал спечели олимпийската титла.

На полуфиналите съперник на испанеца ще бъде номер 8 Марин Чилич (Хърватия), който отстрани 4-ия поставен Николай Давиденко (Русия) с 6:4, 6:4.

В другия полуфинал един срещу друг излизат номер 2 Новак Джокович (Сърбия) и Робин Сьодерлинг (Швеция).

Сьодерлинг победи Иван Любичич (Хърватия) със 7:6 (7:3), 6:4, а Джокович се справи с номер 5 Фернандо Вердаско (Испания) с 6:3, 1:6, 6:1 за 105 минути.