Двукратният шампион Рафаел Надал (Испания) се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Поставеният под номер 2 Надал победи Михаил Кукушкин (Казахстан) с 6:7(4), 6:1, 6:1, 6:1 за 2:34 часа. Това е единствената среща, която завърши днес на турнира. Заради дъжд мачове се играят само на Централния корт, който е със затворен покрив.

Първият сет беше изключително оспорван. игра се без пробиви и се стигна до трайбрек. В него Кукушкин поведе с 6:3 и логично спечели. След това обаче Надал подобри играта си и в следващите три сета даде само три гейма на съперника си.

Испанецът обаче губи по един сет в първите си три мача на "Уимбълдън" тази година. Надал завърши с 9 аса и 41 печеливши удара, а освен това допусна само 12 непредизвикани грешки срещу 33 на Кукушкин.

В четвъртия кръг Надал ще срещне победителя от мача между Ник Киргиос (Австралия) и Иржи Весели (Чехия)./БТА