Двукратният шампион Рафаел Надал (Испания) се класира за третия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Поставеният под номер 2 Надал победи трудно чеха Лукаш Росол с 4:6, 7:6(6), 6:4, 6:4 след 2:44 часа игра. Така испанецът взе реванш от Росол, който го елиминира в пет сета в същата фаза на "Уимбълдън" преди две години. Чехът започна отлично мача и с пробив в деветия гейм стигна до успеха в първия сет.

Във втората част Росол пропиля аванс от 4:2 гейма, а в последвалия тайбрек пропусна и сетбол при 6:5 точки, а при 6:7 направи двойна грешка.

Надал се възползва от психологическото предимство и с ранен пробив спечели третата част.

Той отново взе подаването на Росол рано в четвъртия сет, а при 5:4 отрази възможност за пробив на съперника си, преди да триумфира.

Чехът наниза 17 аса и 59 печеливши удара срещу 46 на Надал, който пък допусна само 11 непредизвикани грешки срещу 38 на Росол.

В третия кръг Надал ще срещне Михаил Кукушкин (Казахстан), който елиминира Франк Данчевич (Канада) с 6:3, 6:3, 6:2.