Французинът Лука Пуй спечели титлата на турнира Мерцедес Къп, който се провежда в Щутгарт, след като се наложи с 2-1 сета над испанеца Фелисиано Лопес.

Пуй надви Лопес и триумфира с титлата в Щутгарт

източник: БГНЕС

23-годишният тенисист се наложи с 4-6, 7-6, 6-4 над опитния испанец, за да спечели своята трета титла от началото на годината.
Това бе трети финал за Пуй за сезона, след като той вече спечели трофея в Будапеща и загуби мача за титлата от сънародника си Жо-Вилфред Цонга в Марсилия.

Иначе срещата започна по-добре за 33-ия в света испанец, който реализира ранен пробив за 2-1. Лопес успя да задържи преднината си до края на първата част, като логично затвори сета с 6-4 след 32 минути игра.

Втората част бе изключително равностойна и премина без пробиви между двамата тенисисти. В крайна сметка победителят от него трябваше да бъде решен в тайбрек. Французинът показа по-здрави нерви и бе по-прецизен в по-важните моменти, което и му помогна да се наложи със 7-5 точки, с което успя и да изравни сетовете за 1-1.

В третата част отново Пуй излезе напред в резултата, реализирайки важен брейк в подаването на испанеца за 3-2. 16-ият в света съумя да задържи водачеството си в решаващата част, след което заслужено се поздрави с победата, затваряйки мача след малко повече от два часа игра./БГНЕС