Трикратният шампион от Откритото първенство на Франция Рафаел Надал (Испания) отпразнува своя 22-ри рожден ден със забележителна победа над сънародника си Николас Алмагро - 6:1, 6:1, 6:1. Така Надал се класира за полуфиналите на Ролан Гарос, където ще срещне номер 3 в схемата Новак Джокович. Сърбинът победи трудно Ернестс Гулбис (Латвия) със 7:5, 7:6 (7:3), 7:5.

Надал няма загуба в 26 мача до момента от дебюта си на Ролан Гарос през 2005-та година. Испанецът взе първия сет само за 27 минути, като позволи на съперника си да спечели само 10 точки.

Алмагро нямаше никакви шансове и в следващите два гейма, в които взе отново само по един гейм и загуби мача след 1:44 часа игра.

Новак Джокович спечели трудно срещу своя приятел Ернестс Гулбис, с когото заедно са тренирали в Мюнхен, но никога преди тази среща не бяха играли един срещу друг.

Победителят от Откритото първенство на Австралия се класира за пети път в кариерата си и за втори пореден път на полуфинал на Ролан Гарос, където загуби от Рафаел Надал преди година.