Световният номер 1 Рафаел Надал (Испания) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Торонто с награден фонд 3 милиона долара.

Победи на осминафиналите постигнаха следващите трима в световната ранглиста - Новак Джокович (Сърбия), Роджър Федерер (Швейцария) и Анди Мъри (Великобритания).

Шампионът от "Ролан Гарос" и "Уимбълдън" Рафаел Надал победи Кевин Андерсон (РЮА) с 6:2, 7:6 (8:6).

На четвъртфиналите съперник на испанеца ще бъде номер 37 в света Филип Колшрайбер (Германия), който се наложи с 6:7 (5:7), 7:5, 6:0 над Лу Йен-Хсун (Тайван).

Роджър Федерер победи Мишел Лодра (Франция) със 7:6 (7:2), 6:3. Швейцарецът успя да спечели първия сет след тайбрек, след като губеше с 1:4.

Следващият съперник на Федерер ще бъде номер 7 Томаш Бердих (Чехия), който отстрани Александър Долгополов (Украйна) с 6:3, 6:7 (5:7), 6:4.

Федерер има 8 победи и 3 загуби срещу Бердих в кариерата си. Тази нощ те ще се срещнат за трети път в последните пет месеца като Бердих е спечелил последните два мача.

Анди Мъри загуби един сет срещу 15-ия в схемата Гаел Монфис (Франция), но се класира за четвъртфиналите след 6:2, 0:6, 6:3 и в следващия кръг ще играе с Давид Налбандян (Аржентина), който записа 11-та поредна победа, след като се наложи номер 5 Робин Сьодерлинг (Швеция) с 4:6, 6:4, 6:1.

Налбандян се завърна в игра след 4-месечно отсъствие през миналата седмица и спечели турнира във Вашингтон.

Номер 2 в света Новак Джокович нямаше проблеми с Виктор Ханеску (Румъния) и спечели с 6:3, 6:4, а в следващия кръг излиза срещу Жереми Шарди (Франция), победил номер 6 Николай Давиденко (Русия) с 6:3, 6:2.