Изгряващата звезда на българския тенис Адриан Андреев даде страхотно начало на мачовете с родно участие за Купа Дейвис с Албания. Тийнейджърът размаза опонента си Марио Зили с 6:1, 6:0!

16-годишният софиянец наложи тотална доминация на червените кортове в Пловдив, а съперникът му не беше достоен дори за спаринг. И така само за 40 минути и с едва един загубен гейм, нашето момче донесе първа победа за България.

Срещата с албанците е от Група III на зона Европа, а родните тенисисти са фаворити за продължаване в горната дивизия, заедно с Кипър. И с играта си Андреев доказа именно това.

По-късно през деня първата ни ракета в този формат на отбора Димитър Кузманов ще се изправи срещу Елби Метшри. Ако Мико успее да победи, както се и очаква, България ще спечели сблъсъка с Албания.

В групата ни са още отборите на Македония и Исландия, а битките с тези два тима ще се проведат в следващите два дни. Мачовете за Купа Дейвис се провеждат на клея в тенис-комплекс Локомотив в Пловдив.