Световният номер 4 Новак Джокович (Сърбия) победи Оливие Рошю (Белгия) със 7:6 (9:7), 6:4 и се класира за финала на турнира по тенис за мъже в Хале (Германия) с награден фонд от 750 хиляди евро.

Сърбинът поведе с 3:0 в първия сет, но съперника му изравни - 4:4. В оспорван тайбрек Джокович все пак спечели с 9:7. Във втория сет на номер 4 в света му бе необходим само един пробив, за да спечели с 6:4 след 1:54 часа. Джокович завърши мача с 10 аса.

На финала съперник на сърбина ще бъде бившия номер 2 Томи Хаас (Германия), който в оспорван двубой победи сънародника си Филип Колшрайбер с 2:6, 7:6 (7:5), 7:6 (7:3) за 2:12 часа. 25-годишният Колшрайбер, който победи Хаас в Хале миналата година, направи два пробива в първия сет и поведе с 5:2. Номер 24 в света след това направи два аса и затвори сета след 28 минути. В следващите два сета обаче Хаас спечели след тайбрек.