Сърбинът Новак Джокович записа 20-та поредна победа през тази година, след като разби с 6:2, 6:0 бившия тенисист от Топ 10 Джеймс Блейк на турнира в Маями с награден фонд 9 милиона долара.

Вторият поставен, победител във всичките три турнири, в които бе участвал през тази година, остава единственият тенисист в първите 125 на света, който не е загубил мач през този сезон. Ноле спечели мача си за само 52 минути, за да достигне четвъртия кръг на надпреварата, която завършва следващата неделя.

„Тази поредица е нещо мечтано” - сподели Джокович - „Играя тениса на живота си”, добави той.

Бившият шампион от Ю Ес Оупън Хуан Мартин Дел Потро също продължава, след като победи с 6:3, 6:2 четвъртия поставен Робин Сьодерлинг от Швеция. Така аржентинецът записа 20-та победа за 2011 година.

Испанецът Давид Ферер, номер шест в света, също спечели мача си от трети кръг срещу индиеца Сомдев Деварман, надделявайки с 6:4, 6:2. Марди Фиш пък защити американската чест, побеждавайки французина Ришар Гаске с 6:4, 6:3.

При жените Ким Клайстерс очаквано премина в четвърти кръг. Втората поставена и победителка от последните два турнира от Големия шлем победи испанката Мария Хосе Мартинес Санчес с 6:4, 4:6, 6:3.

Третата поставен Вера Звонарьова от Русия надви австралийката Ярмила Грот със 7:6, 6:2, докато петата поставена Франческа Скиавоне се справи с Лурдес Домингес Лино от Испания – 6:4, 7:6.

Номер осем в основната схема Виктория Азарьонка надви Доменика Цибулкова с 3:6, 6:3, 6:4, докато полякинята Агнешка Радванска отстрани рускинята Мария Кириленко със 7:6, 6:3.

15-та поставена Марион Бартоли пък срази Екатерина Макарова с 6:0, 6:2. Сръбската бивша номер едно в света Ана Иванович продължи след успех над Виржини Разано, която се отказа заради контузия, губейки при резултат 2:6, 6:2, 3:0.