Аржентинецът Хосе Акасусо победи поставения под номер 6 в основната схема Игор Андреев (Русия) с 3-6, 6-1, 6-3 и се класира на полуфиналите в турнира по тенис за мъже в Буенос Айрес (Аржентина) с награден фонд 330 хиляди евро.

Представителят на домакините игра по-малко от 24 часа по-рано и това помогна на Андреев да спечели първия сет с 6-3. След това обаче грешките на руснака зачестиха и това помогна на Акасусо да обърне изцяло развоя на мача.

"Мачът бе наистина труден. Игор игра много добре и аз бях истински късметлия да обърна развоя на срещата, която бе на много високо ниво", заяви аржентинецът след победата срещу Игор Андреев. Поставеният под номер 8 италианец Филипо Воландри победи за 80 минути Агустин Калери (Аржентина) с 6-4, 6-4.

Воландри направи пробив в сервиса на съперника си в петия гейм на първия сет и това му донесе необходимото спокойствие до края на мача. На полуфиналите Воландри среща Хосе Акасусо. Поставеният под номер 1 Давид Налбандян (Аржентина) спечели с 4-6, 7-6 (7-5), 6-4 срещу номер 7 Потито Стараче (Италия).

На полуфиналите лидерът в схемата среща друг представител на домакините - Хуан Игнасио Чела. Чела спечели първия сет с 6-3 в четвъртфинала срещу Николас Алмагро (Испания). Във втория сет, при резултат 2-1 в полза на Хуан Игнасио Чела, Алмагро се отказа заради контузия.