Номер 2 в света Рафаел Надал (Испания) се класира за третия кръг на турнира по тенис от сериите „Мастърс” в Мадрид с награден фонд 2,08 милиона евро.

Надал, който изигра първия си мач след загубата от сънародника си Давид Ферер на осминафиналите на Откритото първенство на САЩ в началото на септември, се наложи над Маркос Багдатис (Кипър) с 6:4, 6:4 за 97 минути.

20-годишният испанец започна трудно и допусна изоставане с 1:3, но в последствие спечели четири поредни гейма, а след това и сета за 49 минути.

Във втората част шампионът от 2005 година постигна единствения и решаващ пробив в деветия гейм, след което затвори мача със собственото си подаване.

Така за място на четвъртфиналите Надал ще се изправи срещу сънародника си Хуан Карлос Фереро, който се наложи над друг испанец Карлос Моя със 7:6, 6:4 в мача между двамата бивши номер 1 в света.

12-ият поставен Иван Любичич (Хърватия) претърпя неприятно поражение от квалификанта Щефан Коубек (Австрия) с 3:6, 7:6(2), 5:7 след 2:15 часа игра.

Любичич, финалист от надпреварата през 2005 година, наниза 23 аса, но това се оказа недостатъчно срещу отлично игралия австриец.

Загуби претърпяха още двама от поставените. Хуан Дел Потро (Аржентина) отстрани номер 8 в схемата Томи Робредо (Испания) с 6-7 (4), 6-4, 6-3, а 6-ият Джеймс Блейк (САЩ) отстъпи с 3-6, 4-6 пред Марио Анчич (Хърватия).