Испанецът Рафаел Надал се класира за третия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в германския град Хамбург с награден фонд 2,27 милиона евро.

Вторият в света Надал победи трудно италианеца Потито Стараче със 6:4, 7:6 след 2:07 часа игра.

Стараче започна силно срещу миналогодишния финалист и взе ранен пробив. Постепенно обаче испанецът намери играта си и успя да обърне развоя на първия сет и да го спечели с 6:4.

Надал продължи да доминира и дръпна с ранен пробив. В последствие Стараче изравни и се стигна до тайбрек. Вторият в схемата поведе с 5:3, но загуби следващите три точки.

Така Стараче получи сетбол в своя полза, но направи двойна грешка, след което Надал затвори мача с 8:6 точки.

За място на четвъртфиналите испанецът ще играе срещу 15-ия в схемата Анди Мъри (Великобритания), който отстрани французина Жил Симон с 6:3, 6:3.