Бившият номер 1 в света Рафаел Надал (Испания) запази шансове да спечели първа титла за последните 11 месеца, след като победи Давид Налбандян (Аржентина) с 6:7 (8), 6:2, 6:2 в среща от третия кръг на турнира при мъжете от сериите Мастърс в Маями с общ награден фонд 4.5 милиона долара.

Поставеният под номер 4 в схемата испанец, който спечели последната си титла от турнира Мастърс в Рим през май 2009-та година, постигна труден успех над Налбандян, а срещата продължи над два часа, съобщава БТА. Това е негов втори успех в четири мача срещу аржентинеца.

"Имах две загуби от него преди това и не съм изненадан от начина, по който игра. Налбандян е труден съперник на всеки", каза Рафаел Надал.

Драматичен бе само първия сет, който Надал спечели след тайбрек, а след това загуби само четири гейма в следващите два сета.

Преди 10 месеца Налбандян претърпя операция на бедрото. "Щастлив съм да го видя в тази форма след операцията", добави испанецът.

Номер 6 в схемата Анди Родик (САЩ) нямаше никакви проблеми срещу Сергей Стаховски (Украйна) и спечели с 6:2, 6:1 за 55 минути.