Шампионът от миналия сезон Рафаел Надал се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Монреал, Канада. Испанецът, който е поставен под номер 1 испанец победи с 6:3, 6:4 Гуидо Пея.

Бившият лидер в световната ранглиста проби аржентинеца във втория гейм от първия сет и лесно поведе в резултата. Във втората част Пея направи пробив за 3:3, но след това отново загуби подаването си срещу Надал, който завърши двубоя при четвъртия си мачбол.

Следващият съперник на Рафаел Надал е номер 7 в основната схема Фабио Фонини. Италианецът победи с 6:2, 7:5 французина Адриан Манарино. Испанският тенисист играе в първия си турнир след загубата във финала на "Уимбълдън" срещу Роджър Федерер. Поставеният под номер 2 в схемата Доминик Тийм победи хърватина Марин Чилич със 7:6 (7), 6:4 и също се класира за четвъртфиналите на "Роджърс къп".

Австрийският тенисист спаси всичките девет възможности за пробив на поставения под номер 14 Чилич и спечели след 116 минути. Доминик Тийм, който спечели титлата в Кицбюел през миналата седмица, ще играе срещу осмия в схемата Данил Медведев. Руснакът отстрани след успех с 6:3, 6:3 чилиеца Кристиан Гарин.

Номер 6 в схемата Карен Хачанов от Русия елиминира 19-годишния представител на домакините Феликс Оже-Алиасим след мач в три сета - 6:7 (7), 7:5, 6:3. Третият поставен Александър Зверев от Германия ще се изправи срещу Хачанов на четвъртфиналите след трудна победа 7:5, 5:7, 7:6 (5) над грузинеца Николоз Басиашвили. Испанецът Роберто Баутиста също продължава напред след успех над Ришар Гаске от Франция със 7:5, 7:5, докато Гаел Монфис (Франция) се наложи над поляка Хуберт Хуркач с 6:4, 6:0.