Рафаел Надал (Испания) само за час и 16 минути победи Марио Анчич (Хърватия) с 6:0, 6:3 в среща от втория кръг на международния тенистурнир за мъже от сериите Мастърс в Монте Карло с награден фонд 2,27 милиона евро.

Надал направи три пробива и взе първия сет с 6:0 за 23 минути, след като Анчич спечели едва 6 точки в сета. Във втория сет испанецът направи пробив и поведе с 2:0, но Анчич изравни - 2:2. След 4:3 Надал взе и последните два гейма и стигна до победата.

В другите срещи номер 4 в схемата Николай Давиденко (Русия), който загуби на финала в Ещорил от Федерер след контузия в левия крак, победи Симоне Болели (Италия) с 6:2, 7:6 (5).

Номер 5 Давид Ферер (Испания) не срещна проблеми срещу Марат Сафин (Русия) - 6:2, 6:3 и се класира за третия кръг.

Шестият поставен Давид Налбандян (Аржентина) се наложи над Оливие Рошю (Белгия) с 6:4, 6:3, а 13-ият Хуан Карлос Фереро (Испания) победи Ярко Ниеминен (Финландия) с 6:3, 6:3.

Игор Андреев (Русия) преодоля 8-ия в схемата Михаил Южни (Русия) с 6:3 и отказ на Южний поради контузия, а 16-ия Филип Колшрайбер (Германия) се наложи над Николас Кифер (Германия) с 6:2, 6:4.

От поставените отпаднаха номер 15 Иво Карлович (Хърватия) и 11 Хуан Монако (Аржентина).

Роджър Федерер (Швейцария) оцеля срещу 137-ия в света Рубен Рамирес Идалго (Испания). Първата ракета в света при мъжете се наложи с 6:1, 3:6, 7:6 (1).