Защитаващият титлата си Рафаел Надал се класира за полуфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Мадрид с награден фонд 3,67 милиона евро. Водачът в схемата и трикратен шампион Надал победи шестият поставен Томаш Бердих с 6:4, 6:2 за 88 минути.

Надал, номер 1 в световната ранглиста, направи три пробива в мача, който спечели без никакви проблеми.

Той постигна първия си пробив в седмия гейм на първия сет, а след това и за 2:1 във втората част.

27-годишният испанец записа своята 64-а победа в турнирите от сериите "Мастърс" и 17-а поредна от 21 мача срещу Бердих. За Надал това бе 28-а победа за сезона. Бердих пък допусна поражение в 30-и си четвъртфинал на турнир от сериите "Мастърс".

На полуфиналите номер 1 в света ще играе срещу победителя от мача между Роберто Баутиста-Агут и Сантиаго Хиралдо.