Рафаел Надал се класира за четвъртфиналите на тенис турнира в Пекин, след като се наложи с 6:4, 7:6 (3) над Филип Колшрайбер. Така испанецът направи още една стъпка към завръщането си на върха в световната ранглиста при мъжете.

Световният номер 2 може да излезе начело за първи път от юли 2011 година насам, ако стигне до финала в Китай, като от това постижение го делят още две победи.

Колшрайбер обаче не се даде лесно на Рафа, като двубоят помежду им продължи почти 2 часа. Испанецът успя да поведе с ранен пробив за 2:0 гейма, но германецът изравни за 3:3. Точно във финалния гейм на сета обаче сервисът на Колшрайбер отново се пропука и Надал поведе в резултата.

В следващия сет нито един от двамата не успя да стигне до пробив, но в тайбрека Рафа показа много здрави нерви и успя да приключи двубоя в своя полза.