Олимпийският шампион от Пекин 2008 Рафаел Надал (Испания) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на Игрите в Рио де Жанейро. Испанецът, който участва на първия си турнир в последните два месеца, победи номер 15-ия поставен Жил Симон (Франция) със 7:6(5), 6:3 за 2:02 часа.

Надал е носител на 14 титли от турнирите от Големия шлем и трети поставен на олимпийския турнир в Рио. Двубоят между Надал и Симон беше отложен от вчера. По-късно днес Надал трябва да играе на полуфиналите на двойки мъже и на смесени двойки.

Надал направи 28 непредизвикани грешки в първия сет, който спечели след тайбрек, но във втората част имаше само 12 грешки.
Испанецът получи контузия на китката по време на "Ролан Гарос" през май и се завърна на корта чак за олимпиадата.

На четвъртфиналите Надал ще играе с победителя от мача между Давид Гофен (Белгия) и Томас Белучи (Бразилия).
Американецът Стийв Джонсън разгроми Евгени Донской (Русия) с 6:1, 6:1 за 64 минути.

Аржентинецът Хуан Мартин Дел Порто, който отстрани номер 1 в света Новак Джокович в първия кръг, достигна до четвъртфиналите след успех над Таро Даниел (Япония) с 6:7(4), 6:1, 6:2 за 2:12 часа.

Дел Порто, който е бронзов медалист от Лондон 2012 и шампион от Откритото първенство на САЩ през 2009 година, загуби първия сет, но доминираше в следващите два.

В спор за място на полуфиналите Дел Порто ще играе срещу номер 10 Роберто Баутиста Агут (Испания), който елиминира Жил Мюлер (Люксембург) с 6:4, 7:6(4).

3-Рафаел Надал (Испания) - 15-Жил Симон (Франция) - 7:6(5), 6:3
10-Роберто Баутиста Агут (Испания) - Жил Мюлер (Люксембург) - 6:4, 7:6(4)
Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина) - Таро Даниел (Япония) - 6:7(4), 6:1, 6:2
12-Стийв Джонсън (САЩ) - Евгени Донской (Русия) - 6:1, 6:1/БТА