Бившият номер 1 в света Рафаел Надал направи успешен дебют на турнира по тенис в австралийския град Бризбейн с награден фонд 495630 долара. Петият поставен в схемата победи Александър Долгополов с 6:3, 6:3 и се класира за втория кръг на надпреварата на твърди кортове.

Украинецът започна по-добре мача и поведе с 3:1, но с поредица от пет гейма испанецът стигна до обрат в първия сет. Във втората част Надал проби за 3:2, след което доминираше до края и триумфира след 74 минути на корта.

За място на четвъртфиналите испанецът, който е девети в световната ранглиста в момента, ще играе срещу 51-ия в класацията на АТП Миша Зверев от Германия.

Аржентинецът Диего Шварцман надделя на старта над Сам Куери (САЩ) с 6:2, 6:4 и във втория кръг ще се изправи срещу водача в схемата и защитаващ титлата си от миналия сезон Милош Раонич от Канада. /БТА