Григор Димитров започна 2017 година с успех и спечели убедително в първия кръг от турнира в Бризбейн срещу американеца Стийв Джонсън с 6:2, 6:3.

Така във втория кръг от турнира българинът ще има за съперник французина Никола Маю.

Григор доминираше в целия мач срещу американеца. Той спечели първия сет с 6:2, след като направи два пробива. Дори прекъсването на двубоя за 20-ина минути при 4:2 заради дъжда, който нахлуваше на талази през процепа между покрива над корта и трибуните, не спря българина.

Лошото начало на втория сет също не оказа влияние върху играта на българина. Той допусна пробив в първия гейм, но бързо обърна хода на сета и го спечели с 6:3, а с това и мача с 2:0.

Григор Димитров

източник: Gulliver/Getty Images

Следихме мача на живо:

Първи сет:

Гейм на нула в полза на Димитров при негов сервис в първия гейм.

Джонсън бързо възстанови равенството - 1:1.

След леки затруднения Гришо все пак печели своето подаване и води с 2:1 в първия сет.

Дъждът, който се сипе над Бризбейн, не пречи на мача, тъй като централният корт разполага с покрив.

Първи пробив в мача и той е в полза на Григор Димитров, който води с 3:1.

Макар и малко трудно, пробивът на Григор е затвърден и той повежда с 4:1 в първия сет.

Джонсън успя да върне един гейм, българинът води с 4:2.

Вятърът носи вода от дъжда от процепите между покрива и трибуните. Това предизвиква Джонсън да поиска от съдията прекъсване на мача и това е факт засега. Нашият води с 4:2 и 40-15 в първия сет.

Двамата тенисисти се прибраха в съблекалнята, не е ясно колко дълго ще продължи паузата, тъй като дъждът се очаква да се сипе още доста време.

Играта е подновена след прекъсването заради дъжда. Григор довършва започнатото в седмия гейм и го печели за временното 5:2.

Убедителна игра на българина, който прави втори пробив в сета и го печели с 6:2.

Втори сет:

Григор започва лошо втория сет, допуска пробив в гейма и губи с 0:1.

Великолепна игра на Григор и той бързо връща пробива, изравнявайки - 1:1.

Гришо не оставя шансове на американеца и излиза напред в резултата - 2:1 във втория сет.

Джонсън изравни резултата във втория сет - 2:2.

Григор отново излезе напред и води с 3:2.

След упорита борба в шестия гейм Григор стигна до пробив и поведе във втория сет с 4:2.

Без проблеми Гришо взе и следващия гейм и е на крачка от победата в мача - води със сет и 5:2 във втория.

Джонсън остана в мача, намалявайки на 3:5.

Григор не допуска изненада и печели с 6:3 и втория сет. Следващият му съперник е Никола Маю.