Номер едно в света Рафаел Надал се класира за третия кръг на турнира по тенис от сериите Мастърс в Париж с награден фонд 2,27 милиона евро след победа с 6:2, 6:4 над представителя на домакините Флоран Сера.

Испанецът, който е миналогодишен финалист, започна вихрено и набързо поведе с 4:0. В последствие той взе първия сет само за 28 минути с 6:2. Втората част беше по-равностойна. В четвъртия гейм Сера пропусна възможност за пробив, а веднага след това загуби подаването си. Надал успя да запази предимството си до края на сета и затвори мача след 73 минути игра. В третия кръг испанецът ще срещне друг представител на домакините Гаел Монфис.

Номер две в света Роджър Федерер от Швейцария се класира за третия кръг след успех над шведа Робин Сьодерлинг с 6:4, 7:6(7) за 74 минути.

Федерер реализира единствения пробив в мача в третия гейм на първия сет, който спечели с 6:4. Във втората част се стигна до тайбрек. Сьодерлинг пропусна два сетбола, първият от които при 6:5 и собствен сервис. В последствие Федерер взе последните три разигравания в мача, за да стигне до 9:7. Швейцарецът показа отличен сервис. Той наниза десет аса и в целия мач загуби само десет точки от 60 разиграни при негово подаване.

За място на четвъртфиналите Федерер, който никога не е печелил турнира в Париж, ще срещне хърватина Марин Чилич, който се справи с квалификанта Марсел Гранолерс (Испания) с 6:4, 7:6(2).