Двама от фаворитите на тенис турнира „Пасифик Лайф Оупън” - испанецът Рафаел Надал и американецът Джеймс Блейк, се класираха за четвъртия кръг на надпреварата в Индиън Уелс.

Вторият в световната ранглиста Надал спечели лесно с 6-1, 6-3 срещу участващия с „уайлд кард” представител на домакините Доналд Йънг. Шампионът от миналата година стигна до успеха срещу 18-годишния си опонент за час и 22 минути.

Следващ съперник на Надал ще е финалистът от Откритото първенство на Австралия Жо-Вилфред Цонга. Французинът победи сънародника си Пол-Анри Матийо със 7-6, 6-4.

Деветият в схемата Джеймс Блейк надделя над испанеца Карлос Моя с 6-3, 6-4, а в четвърти кръг ще срещне първата ракета на Франция Ришар Гаске, който отстрани Хуан Игнасио Чела (Аржентина) с 6-2, 6-1.

Поставеният под номер 11 в основната схема Маркос Багдатис (Кипър) изненадващо отпадна след загуба от Станислас Вавринка с 3-6, 7-6, 0-6.