Анди Мъри от Великобритания се класира за четвъртия кръг на тенис турнира в Индиън Уелс, след като победи с 6-1, 6-3 Никола Махут от Франция. 14-ят в световната ранглиста бе в изключителна форма и взе мача за 26 минути.

„Мисля, че играх добре. Но винаги е много трудно срещу Махут, той има много добър сервиз и е агресивен”, заяви Мъри след срещата.

Давид Налбандиан срещна леки затруднения в двубоя срещу французина Пол-Анри Матю. Аржентинецът обаче се класира за 1/8-финалите на надпреварата, след като победи Матю с 6-7, 6-2, 6-0.

Вторият в световния тенис Рафаел Надал победи сънародника си Фернандо Вердаско с 6:4 6:4 и се класира на осминафиналите. Негов съперник на осминафиналите ще бъде Хуан Карлос Фереро също от Испания.