Поставеният под номер 3 в схемата Анди Мъри (Великобритания) и номер 4 Томаш Бердих (Чехия) се класираха за четвъртфиналите на силния турнир по тенис на твърди кортове в Дубай с награден фонд 2,1 милиона долара. Мъри разгроми Жоао Соуза (Португалия) с 6:0, 6:2 за 58 минути, след като спечели първите осем гейма в двубоя. 27-годишният британец постигна 10-а победа за сезона.

Мъри играе на турнира в Дубай за пръв път от 2012-а година, когато на финала загуби от Роджър Федерер. В спор за място на полуфиналите номер 3 в схемата ще срещне Борна Горич от Хърватия, който губеше с 1:4 в третия сет срещу участващия с "уайлд кард" Маркос Багдатис (Кипър). Хърватинът спечели първия сет с 6:4 и загуби втория с 3:6. Багдатис се отказа заради крампа при 6:6 (4:4) в тайбрека на последния сет след бризо три часа игра.

Номер 4 Томаш Бердих (Чехия) отстрани Симоне Болели (Италия) със 7:6(7), 5:7, 6:0 за 2:24 часа. На четвъртфиналите Бердих ще играе срещу Сергей Стаховский (Украйна), който победи Денис Истомин (Узбекистан) с 6:4, 3:6, 6:4. Ришар Гаске (Франция) се наложи над седмия поставен Роберто Баутиста (Испания) с 6:4, 3:6, 7:6(6) и също е сред четвъртфиналистите. /БТА