Александър Зверев продължава впечатляващата си серия на турнира в Хамбург. Германецът си осигури място в мача за трофея след убедителна победа над испанеца Педро Мартинес с резултат 6:2, 6:4 за час и 25 минути на корта.

Зверев показа отлична форма, като направи два пробива, за да затвори спокойно първия сет. Във втория сет, той успя да спечели с едно вземане на сервиса на съперника си, демонстрирайки стабилност и увереност в играта си.

Германецът доминираше напълно в асовете - 13 на 1, както и при печелившите удари - 32 срещу 9 за испанеца. Въпреки агресивната си игра, която доведе до повече непредизвикани грешки, това не оказа никакъв ефект върху крайния резултат. Зверев показа стабилност и прецизност в ключовите моменти, което му помогна да се наложи убедително над Мартинес.