Поставеният под номер 4 в основната схема на турнира в Ротердам Томаш Бердих успя бързо да срази Ришар Гаске и да се класира за четвъртфиналите на надпреварата. На чеха му бяха нужни 80 минути, за да победи французина със 7:6 (4), 6:1.

Началото на двубоя даде надежди на Гаске, който направи ранен пробив и поведе с 1:0. Бердих обаче успя да изравни резултата за 3:3. В тайбрека чехът бе по-концентриран и се възползва от шансовете, които се откриха пред него, за да го спечели със 7:4 точки.

Във втория сет Бердих доминираше и логично стигна до крайния успех. Чехът направи ранен пробив за 1:0, който бе затвърден за 2:0. Гаске допусна още два пробива в подаванията си и в крайна сметка Бердих стигна до победата с 6:1, като реализира първия мачбол, който му се откри.

На четвъртфиналите съперник на Томаш Бердих ще бъде Мартин Клижан.