Григор Димитров загуби и втория си двубой от второто издание на демонстративния турнир в Ница, организиран от треньора на Серина Уилямс - Патрик Муратоглу. Димитров допусна поражение след тайбрек с внезапна смърт след 2:2 разменени четвъртини (10:17, 15:14, 16:12, 12:16, 0:2). Първата спечели Лопес със 17:10, а Димитров втората и третата с 15:14 и 16:12, но загуби 4-ата с 12:16. В тайбрека, където се играеше до две поредни спечелени точки испанецът съумя да спечели.

Димитров поведе с 2:1 в първата четвъртина, но беше обърнат до 2:3, а след това и до 3:6. Последва точка за Димитров, след грешка на испанския тенисист, който изкара топката извън корта. След използване на жокер и двойна точка Лопес поведе с 8:4, а след това и с 10:4. Последва размяна на точки до 11:5 за Лопес. Две минути преди края на четвъртината Лопес водеше с 14:7 точки. Краят на частта дойде при 17:10 в полза на Лопес.

Във втората четвъртина Лопес поведе с 1:0, но Димитров изравни до 1:1, а след това и поведе с 2:1. Последва хубав сервис на Григор и грешка на Лопес, който прати топката в мрежата, за да поведе хасковлията с 3:1, но Лопес израви набързо до 3:3. Григор отново поведе с 5:3. Стигна се и до ново равенство - 5:5. Димитров поведе с 6:5, но допусна двойна грешка и се стигна до поредното равенство - 6:6. Лопес взе жокер и игра за две точки при негов сервис и поведе с 8:6, а след това и с 10:6.

Григор съумя да намали до 8:10 четири минути преди края на четвъртината. С успешен форхенд Григор намали изоставането си само до 1 точка - 9:10, а след това и изравни с ретур уинър за 10:10. При 11:11 Лопес използва жокер за 2 точки, но спечели 1 и поведе с 12:11, а след това и с 13:11. Тази част беше доста равностойна и десет секунди преди края резултатът стана 14:14, а след грешка при волето на испанеца, Димитров спечели с 15:14 и изравни четвъртините - 1:1.

Третата четвъртина дойде с надмощие на Димитров, който поведе набързо с 4:1 точки за две минути игра. Димитров продължи да диктува нещата в частта и поведе с 6:3.Лопес се активизира и изравни до 6:6 пет минути преди края на частта. Григор поведе със 7:6 след двойна грешка, но българинът върна жеста и след двойна грешка равенството беше възстановено - 7:7. В заключителните минути Димитров показа по-добри нерви и натрупа преднина, повеждайки с 13:9, след като използва и жокер. Една минута преди края на четвъртината Димитров водеше вече с 14:10. Краят на частта дойде при 16:12 в полза на Димитров и той поведе с 2:1 четвъртини.

В четвъртата четвъртина Лопес поведе с 2:0, но Димитров изравни до 2:2. Лопес обаче се възползва от по-колебливата игра на Димитров в този момент и дръпна с 5:3. Григор подобри играта си и съумя да намали изоставането си до 4:5, но след точка на испанеца се стигна до 6:4. Димитров съумя да обърне до 7:6, но Лопес изравни - 7:7. Стигна се и до ново равенство - 9:9. Две минути преди края на четвъртината Лопес поведе с 11:9. След двойна грешка на Григор Лопес поведе с 12:9. В крайна сметка Лопес изравни частите, след като спечели - 16:12.

В тайбрека, където се играеше до две поредни спечелени точки Лопес съумя да спечели и взе двубоя.

Правилата на турнира са доста любопитни и доста различни от тениса, който познаваме. Мачовете се провеждат за време, а не на части и продължават около 1 час. Треньорите имат право да взимат почивки, а феновете да чуят интервюта с играчите още по време на мача.  Двубоите са разделени на 10-минутни четвъртини, всяка от които се печели от тенисиста с повече точки след изтичане на времето. Ако съперниците си разделят по две четвъртини, се играе тайбрек, където трябва да спечелиш две поредни точки, за да спечелиш двубоя.

Вчера хасковлията дебютира в Ultimate Tennis Showdown (UTS 2) с поражение с 0:4 от френския ветеран Ришар Гаске.

В третата среща от тази група Димитров ще играе с Попирин, който отстъпи в съботния ден именно на Лопес, който вече има 2 победи в тази група.