Епизод №8 от съперничеството на Григор Димитров и Новак Джокович донесе седма победа в него за сърбина.  За съжаление на централния корт в "Кунс Клъб" българинът изигра разочароващ мач, бе много несигурен в играта си, което доведе до голям брой непредизвикани грешки и в крайна сметка загуби с 4:6, 1:6 след малко над час игра. Голяма роля затова, разбира се, имаше и великолепното ниво на сърбина, който отново демонстрира, че се завръща към формата, извела го до 12 титли от Големия шлем.

Всъщност началото на мача изобщо не предвещаваше толкова лесен успех за бившия №1. До 4:4 двамата играеха много равностойно, печелейки без проблеми своите сервис геймове. При 5:4 обаче Григор сервираше за оставане в сета и в този момент дойде огромният спад в представянето му. Геймът бе изпълнен с негови грешки, а краят на сета дойде след двойна грешка.

Това очевидно повлия много негативно на българина и спечеленото подаване за 1:1 бе последният гейм в негова полза до края на двубоя. Джокович проби на два пъти, след което при 5:1 отрази и единствената възможност за пробив в мача на съперника си, за да затвори двубоя при четвъртия си мачбол.

На четвъртфинал Джокович ще срещне победителя от мача между Жулиен Бенето и Адриан Манарино. Григор пък ще загуби точки, тъй като през миналия сезон игра полуфинал. Следващият турнир пред него е Уимбълдън.

Ето как се разви двубоят в подробности:

Втори сет 1:6

1:6 Гейм, сет и мач за Джокович! Може би най-неубедителният сервис гейм за Ноле. Той направи две двойни грешки, а Григор стигна ди единствената си точка за пробив в мача. Тя обаче бе отразена, а при четвъртия си мачбол бившият №1 сложи край на двубоя.

1:5 Нов пробив за Джокович! Григор на практика сложи край на надеждите си с нов ужасен сервис гейм, в който прави куп грешки.

1:4 Брейкът е затвърден с гейм на 0.

1:3 Пробив за Джокович! Григор изигра много лош сервис гейм. При 15:15 направи две двойни грешки, с които даде два брейкбола на съперника. При първия сервисът помогна, но при втория бекхендът отлетя в мрежата.

1:2 Гейм на 15 за Джокович.

1:1 Григор удържа един много труден гейм. Той започна с 0:30, Джокович бе отличен на ретур, но българинът обърна до 40:30. Стигна се до равенство, а след него два аса на българина.

0:1 След хубавия край на първия сет, Джокович започва отлично и втория - гейм на 0.

Първи сет 4:6

4:6 СЕТ ЗА ДЖОКОВИЧ! За съжаление, сервирайки за оставане в сета, Григор се пропука. Няколко грешки и 0:40, два сетбола бяха отразени, но при третия последва двойна грешка.

4:5 Едно много качествено разиграване при 15:15 отиде в полза на Джокович, който набързо след това си осигури пети гейм в своя полза.

4:4 Димитров е все по-уверен, гейм на 15 и ново равенство.

3:4 Първи малко по-труден сервис гейм за Джокович. В него той направи двойна грешка и още една непредизвикана от форхенд, а като цяло издаваше някакво неудобство с движенията си.

3:3 При 30:30 Димитров спечели едно ключово продължително разиграване, след което с мощен първи сервис сложи край на гейма.

2:3 Джокович обаче също се радва на отличен начален удар. Нов гейм на 0. Димитров е спечелил общо само една точка при сервис на съперника.

2:2 И Григор печели леко гейма си на 15. Сервисът работи добре и българинът вече има 3 аса.

1:2 Още по-убедително. Гейм на 0 за бившия №1.

1:1 Григор взима с отличен предизвикателството в първия си сервис гейм. След две грешки изоставаше с 0:30. След това обаче направи ас на втори сервис и с няколко чудесни уинъра спечели гейма.

0:1 Гейм на 15 за Джокович.